Skip to content

LASHING

LASHING

Ulusal ve uluslararası taşımacılıkta en önemli unsur, malzeme ve ekipmanların zamanında ve güvenli bir şekilde yerine ulaşmasıdır. Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında LASHING ( bağlama, sabitleme) sistemi gelmektedir.

Taşımasını yapacağımız projeli işlerin yük yerleşimini, araç yükleme ve boşaltma öncesinde, yol koşulları ve taşıdığımız kargoların önem ve hassas yapılarına göre araç yüklemesini, gemi konteynerler yükleme ve tahliyesini, araç aktarma ve tahliyelerini, özel Lashing standartlarına göre uyguluyoruz. Takoz, spanzet, hava yastıkları ve çemberleme sistemleriyle yüklerinizi sarsıntı ve darbelere karşı da Lashing kurallarına göre sabitliyoruz.

Hizmet birimlerimizin en hassas birimi olarak, tam donanımlı Lashing ve personel kadrolarıyla siz sayın müşterilerimizin projelerinin aksamaması için yükünüzün güvenliğini ön planda tutarak hizmet sağlıyoruz.

LASHING NE İŞE YARAR?

Kısaca gemi, treyler ve konteyner üzerine yüklenmiş kargoların, sevkiyat esnasında meydana gelebilecek sorunlara karşı korunması için önlem alınması işlemi olarak tarif edilebilir.